Čeští jezdci na CSIO v Linci: Úvodní den přinesl vítězství Laury Najmanové

Od středy 1. května probíhá v Linci CSIOchJY. Hned úvodní den přinesl české vítězství v juniorské kategorii. V malé túře nenašla přemožitele Laura Najmanová v sedle osmiletého belgického hnědáka jménem Quinto-Yesse DC.
01.05.2024 18:44  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Foto: poskytl Lukáš Najman  |  Rubrika: Sport  |
AKTUALIZOVÁNO
| FANCLUB  |  APLIKACE

Dvojice překonala parkur s překážkami do 125 centimetrů bez trestných bodů v čase o téměř dvě sekundy kratším než Nizozemec Daan Adams, který dojel s klisnou Kate S druhý.

V zahajovací soutěži pro děti, jejíž překážky dosahovaly výšky do 115 centimetrů, nechyboval Patrik Opatrný s Corou 685. Big Tour do 125 centimetrů pro děti zvládly bez chyb hned tři české dvojice, a to Vanesa Hájková s koňmi Illusion a Fanuatou de Kergane a Patrik Opatrný s Lordany. Pěkný výkon předvedla Viktorie Pospíšilová v malé túře pro pony, když s Orchid´s Azaleou obsadila s nulou druhé místo.

Nevyšší soutěží dne byla juniorská stopětatřicítka, kterou vyhrál nizozemský jezdec Yves Willems na koni Highway. České jezdkyně v soutěži chybovaly. V podvečerní rundě pro mladé jezdce, jež se jela po vydání textu před aktualizací, se blýskl Daniel Hakr, který s Dennym nezaváhal a obsadil čtvrtou příčku.

Závody trvají do 5. května. Čtvrteční a páteční program nabídne Poháry národů, v neděli mítink vyvrcholí soutěžemi Grand Prix.