Dvojice úspěšných jezdkyň na CSI v Linzi

Pěkných výkonů dosáhly v rakouském Linzi ve dnech 27. – 30. června obě české zástupkyně Barbora Tomanová a Francesca Kolowrat Krakovská. Představily se na závodech CSI, a to celkem s pěti koňmi. Barbora Tomanová bodovala i v GP, kde skončila 4...
01.07.2013 22:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Francesca Kolowrat Krakovská v sedle Calisty T. Foto Dominka Kolowrat Krakovská

Tento výkon se podařil s Cojackem, s nímž zaznamenala hned tři kvalitní starty v rámci soutěží pro juniory a mladé jezdce (do 145 cm). Ke čtvrtému místu v Grand Prix přidala ještě třetí a pátou pozici. Na rozcvičení před mistrovstvím Evropy si mladá jezdkyně vzala i klisnu Sorceress. S šla soutěže Silver Tour s výškou překážek 130/135 cm.

„Nedělní Grand Prix byla opravdu náročná, jak technicky tak i výškově. Oba 2 týdny byly těžké, GP poslední den byla vždy nejnáročnější. Ale všichni koně skákali moc dobře a myslím si, že to byla dobrá rozcvička před MČR,“ sdělila Barbora Tomanová. Ta se s koňmi Kohen a Careful účastnila již závodů o týden dřív

Druhou českou reprezentantkou byla juniorka Francesca Kolowrat Krakovská. Ta se představila hned se třemi koňmi, s nimiž chodila soutěže Silver a Bronze Tour. S koněm Canon (Bronze Tour) dokončila všechny tři jízdy bez chyby na překážkách, pouze v neděli se nevyvarovala trestnému bodu za čas. Přesto jim to stačilo na společný nejlepší výkon a konečnou 12. pozici

O tři příčky lepší byla s klisnou Calista T, s níž stejně jako Tarolou D bojovala na parkurech Silver Tour. V pátek dokončila jezdkyně v sedle Calisty T bez trestných bodů základní kolo i rozeskakování a dojely si pro pěkné deváté místo. I zbylé starty s oběma koňmi byly vyvedené, na nejlepší příčky to však již nestačilo.

„Na závodech bylo krásně, především se mi líbilo velké kolbiště a i počasí nám přálo. Koně byli taky spokojení a navíc skvěle skákali a snažili se. Podle mě to byly opravdu vydařené závody, koně chybovali málo. Dvakrát jsem doplatila na čas, který byl hodně napjatý. Jsem však moc spokojená, parkury od 130 cm byly opravdu technicky postavené. Příště se vydáme do Wiener Neustadtu,“ sdělila Francesca Kolowrat Krakovská.